Bourns 4310R-102-472
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C ISOL Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4310R-102-472.
IHS
Datasheet3 pagine6 anni fa
Datasheet2 pagine14 anni fa
Jameco
Sierra IC
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.73%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
27,888
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
5
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
300 mW
300 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1998-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4310R-102-472 fornite dai suoi distributori.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 4700ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 9808
5 ±2% 4.7kΩ 300mW ±100ppm/℃ SIP-10 Resistor Networks, Arrays ROHS
RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 10SIP
RNET - THK FILM MOLD SIP | Bourns 4310R-102-472
MOLDED SIP,10PIN,ISOLATED, 4.7K,2%,LOW,BULK<AZ