Bourns 4308R-101-561
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1W, 560ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount,...
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4308R-101-561.
IHS
Datasheet3 pagine6 anni fa
Sierra IC
DigiKey
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
24,820
Authorized Distributors
5
Resistance
560 Ω
560 Ω
560 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
7
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1998-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4308R-101-561 fornite dai suoi distributori.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1W, 560ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7808
RES ARRAY 7 RES 560 OHM 8SIP
RES NET BUSSED 560 OHM 8-SIP