Bourns 4116R-001-102
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 1000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole...
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4116R-001-102.
IHS
Datasheet2 pagine0 anni fa
Sierra IC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
77,986
Authorized Distributors
0
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
DIP
DIP
Number of Resistors
8
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
2.25 W
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-03-31
LTD Date2013-06-30
Parti correlate
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4116R-001-102 fornite dai suoi distributori.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 1000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor Networks & Arrays 1K OHM 16 PIN 2%
MOLDED DIP,16PIN,ISOLATED,1K, 2%,LOW,BULK<AZ
RESISTOR NETWORK, 1K; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 2%; Power Rating:2.25W; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; No. of Elements:8; Resistor Case Style:DIL; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:5.33mm; External Length / Height:22.1mm; External Width:6.74mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Insulation Resistance:10Mohm; Lead Length:3.18mm; Lead Spacing:2.54mm; No. of Pins:16; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:DIL; Power Rating per Element:280mW; Resistor Element Material:Thick Film Array; Temperature Coeff Tracking +:50ppm/°C; Temperature Coeff Tracking -:50ppm/°C; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:2%; Tolerance -:2%; Voltage Rating VDC:100V