Bourns 4114R-1-470
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 2W ±250ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4114R-1-470.
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Stock
24,750
Resistance
47 Ω
47 Ω
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
2 W
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-03-31
LTD Date2013-06-30
Parti correlate
Resistor Thick Film Net 47 Ohm 1 Ohm 2.25 Watt ±250ppm °C Isolated 16-Pin DIP Pin Through Hole
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 1W ±250ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063470P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 47ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CTS Components77063510P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 51ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 47ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4114R-1-470 fornite dai suoi distributori.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2W, 47ohm, 100V, 250ppm/Cel, Through Hole Mount, 7731
7 47Ω 250mW ±250ppm/℃ DIP-14-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Resistor, Isolated Resistor Network 7, 47 Ohm, 1 Ohm, Dip; Resistance:47Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:7Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 1Ohm; Voltage Rating:100V; Qualification:- Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 4114R-1-470