Bourns 4114R-1-202
Res Thick Film NET 2K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4114R-1-202.
IHS
Datasheet2 pagine14 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Stock
22,284
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film NET 2K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Resistor Thick Film Net 2.2k Ohm 2% 2.25 Watt ±100ppm °C Isolated 16-Pin DIP Pin Through Hole
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4114R-1-202 fornite dai suoi distributori.
7 ±2% 2kΩ 250mW ±100ppm/℃ DIP-14-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2W, 2000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7731
Resistors Network - Thick Film Mold Dip |Bourns, Inc. 4114R-1-202
2K¦¸ ¡À2% ¡À50ppm/¡æ 50ppm/¡æ 250mW DIP-14 19.43mm*7.62mm*4.69mm