Bourns 3386R-1-100
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 3386R-1-100.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Master Electronics
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
10,208
Authorized Distributors
5
Resistance
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Termination
PC Pin
Pin
Number of Turns
1
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Trimmer - 3/8 Sq St Cermet Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 3386F-1-100
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 10 Ohm 10% 0.5W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm (9.7 X 5 X 11.1mm) Pin Thru-Hole Tube
MULTI-TURN CERMET TRIMMER Trimmer, Cermet, 0.5W, 10ohm, 2.2V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TT Electronics64XR10LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 3386R-1-100 fornite dai suoi distributori.
Single-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 SQ 10OHMS 10% 0.5WATTS
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN TOP