Bourns 3269P-1-202LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2525
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 3269P-1-202LF.
Farnell
Datasheet2 pagine10 anni fa
Factory Futures
element14 APAC
Verical
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-47.97%
Stock
24,141
Authorized Distributors
6
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2001-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1918
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 22.3V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s), 2720
TT Electronics84WR2KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
TT Electronics84WR2KLFTR
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 3269P-1-202LF fornite dai suoi distributori.
1/4" Sq, SMD, TRIMMER, Cermet, 12 Turns, 2 Kilohms | Bourns 3269P-1-202LF
SMD Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 2Kohms 10% Horizontal Adjust
Trimmer Potentiometer 2Kohm 12Turn Smd; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:2Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:12Turns; Product Range:3269 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3269P-1-202LF
TRIMMER, SMD, 12 TURN 2K; Track Resistance: 2kohm; No. of Turns: 12Turns; Potentiometer Mounting: Surface Mount Device; Product Range: Trimpot 3269 Series; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 10%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 2 - 1 year; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Adjustment Type: Screwdriver Slot; Contact Resistance Variation +: 3%; End Resistance: 20ohm; External Depth: 6.35mm; External Length / Height: 5.08mm; External Width: 6.35mm; Operating Temperature Max: 150°C; Operating Temperature Min: -65°C; Operating Temperature Range: -65°C to +150°C; Proof Voltage: 600V; Resistance: 2kohm; Resistor Element Material: Cermet; Resistor Mounting: Surface Mount Device; Temperature Coeff. +: 100ppm/°C; Temperature Coeff. -: 100ppm/°C; Tolerance +: 10%; Tolerance -: 10%; Track Taper: Linear; Voltage Rating: 300V; Voltage Rating V DC: 300V