Bourns 3266W-1-101LF
Cermet Not Linear VERTICAL Trimmer Potentiometer ±10% 250mW 70C 300V
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 3266W-1-101LF.
IHS
Datasheet3 pagine6 anni fa
Electro Sonic
Newark
Burklin Elektronik
Factory Futures
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-29.46%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
84,816
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
12
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
Bourns 3266X-1-101LF 3266X series Cermet trimmer linear 0.25W 100Ω 4320°
TT Electronics64WR100LF
100 Ohms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
TT Electronics64XR100LF
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 100 Ω, 0.25 W, THT, lateral, 64XR100LF
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (8.26 X 4.5 X 6.85mm) Pin Thru-Hole Tube
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 1/4W 14(Elec)/15(Mech)Turn 1.8mm (6.8 X 5 X 7.8mm) Pin Thru-Hole Tube
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 3266W-1-101LF fornite dai suoi distributori.
Bourns 3266W-1-101LF Cermet trimmer linear 0.25 W 100 Ω 4320 ° 1 pc
1/4" SQ, THRU-HOLE, TRIMMER, 100 OHMS, CERMET, 12 TURNS, PWR-RTG 0.25W
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.78mm (6.71 X 4.5 X 8.26mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 100ohms 10% SQ W/Standoff Sealed