Bourns 3059Y-1-103
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 3059Y-1-103.
IHS
Datasheet2 pagine6 anni fa
JRH Electronics
Master Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+37.29%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
2,046
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Chassis Mount, Panel
Chassis Mount, PCB, Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
PC Pin
Pin
Number of Turns
22
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2003-10-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 22 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10000ohm, 86.6V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
TE ConnectivityTW1103KA
TW Series 10 kOhm 1W 1 Gang Linear Panel Mount Solder Lug Potentiometer
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 100V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 3059Y-1-103 fornite dai suoi distributori.
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 10Kohms 10% 1-1/4 PC Mount
SEALED,CERMET,1 1/4IN,22TURNS, 10K,10%,SIDE,Y,BULK<AZ
TRIMMER-1 1/4IN RECT MT CERMET
TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN SIDE
10K¦¸ ¡À10% 1W ¡À100ppm/¡æ 8mm
POT 10K OHM RECT CERM MT THRU-HOLE