Bourns 3006Y-1-254
Trimmer, Cermet, 0.75W, 250000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 3006Y-1-254.
IHS
Datasheet2 pagine6 anni fa
Master Electronics
Mouser
Arrow Electronics
Parti alternative
Questo componente
Stock
5,430
Authorized Distributors
4
Resistance
250 kΩ
250 kΩ
Mount
Panel, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Termination
PC Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Trimmer, Cermet, 0.5W, 250000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 3006Y-1-254 fornite dai suoi distributori.
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 250Kohms Rectangular
Res,cermet,250Kohms,10+/-% Tol,7519-Case |Bourns 3006Y-1-254
TRIMMER - 3/4 RECT MT CERMETTUBETUBE PACKAGING
TRIMPOT 250K OHM 3/4" REC CER MT