TT Electronics 72PMR250KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 250000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TT Electronics 72PMR250KLF.
IHS
Datasheet5 pagine4 anni fa
Sager Electronics
Electro Sonic
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Trimmer, Cermet, 0.5W, 250000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics72PR250KLF
250 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TT Electronics68XR250KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 250000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 3824
TT Electronics68WR250KLF
Descrizioni
Descrizioni di TT Electronics 72PMR250KLF fornite dai suoi distributori.
Res Cermet Trimmer 250K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.53 X 9.53 X 4.75mm) Pin Thru-Hole Box
72 Series 3/8 inch Square 250 kOhm ±10 % Single-Turn Trimming Potentiometer
Trimmer Sealed : Single-Turn/Box Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies 72PMR250KLF
Trimmer Resistors - Through Hole 3/8 Squ 250K 10%
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN TOP
Single Turn Thru Hole Trimmers 3/8 Squ 250K 10%