Bel Fuse 0697H0315-01
Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.315A, 350VAC, 100VDC, 100A (IR), Through Hole, MICRO
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bel Fuse 0697H0315-01.
IHS
Datasheet4 pagine10 anni fa
Electro Sonic
JRH Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-46.77%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
78,684
Authorized Distributors
6
Current Rating
315 mA
315 mA
315 mA
Voltage Rating (AC)
350 V
350 V
350 V
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Mount
Through Hole
Through Hole
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2015-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Bel Fuse0697H0400-02
Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.4A, 350VAC, 100VDC, 100A (IR), Through Hole, MICRO
Bel Fuse0697H0400-01
Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.25A, 350VAC, 100VDC, 100A (IR), Through Hole, MICRO
Littelfuse0617.400MXEP
Fuse Miniature Fast Acting 0.4A 250V Axial 5 X 20mm Glass T/R
Littelfuse37004000000
Fuse Subminiature Fast Acting 0.4A 250V Radial 8.5 X 8mm Ammo
Schurter0034.3113
Fuse Cartridge Slow Blow Acting 0.4A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass Box CCC/VDE/cULus
Descrizioni
Descrizioni di Bel Fuse 0697H0315-01 fornite dai suoi distributori.
Fuse, PCB Leaded, 315 mA, 350 VAC, 100 VDC, 0697H, Slow Blow, Radial Leaded
100V 350V 0.27A2S Board Mount (Cartridge Style Excluded) 315mA 8.35mm*4mm*7.8mm
2-Pin Radial Fuse | Rectangular | Slow Blow | UL | 315mA
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 0.315A 350V Radial 8.35 X 4 X 7.8mm Thermoplastic Box Automotive AEC-Q200 cULus
Plastic Body, Radial Lead, 0.315A, 350V AC, 100V DC, RoHS
Bel Fuse SCT
FUSE BRD MNT 315MA 350VAC 100VDC
Fuses with Leads - Through Hole 315mA 350V