Analog Devices OP200GSZ
ROHS3Compliant EAR99 OP200 Tube op amp buffer circuit 10.5mm 0.01muA 18V 500kHz
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Analog Devices OP200GSZ.
element14 APAC
Datasheet16 pagine13 anni fa
Analog Devices
Upverter
Augswan
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+2.10%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOIC W
SOIC
Number of Pins
16
Number of Circuits
2
Slew Rate
0.15 V/µs
0.15 V/µs
Gain Bandwidth Product
500 kHz
500 kHz
Input Offset Voltage (Vos)
75 µV
75 µV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
124 dB
124 dB
Common Mode Rejection Ratio
130 dB
130 dB
Min Supply Voltage
3 V
Max Supply Voltage
18 V
20 V
Operating Supply Current
1.55 mA
1.55 mA
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
Analog DevicesAD704ARZ-16
Op Amp Quad Low Power Amplifier ±18V 16-Pin SOIC W Tube / IC OPAMP GP 800KHZ 16SOIC
Analog DevicesAD704JR-16
Amplifier; Bipolar Operational; +/- 18V; 600 Supply; +/- 0.70V; 150; 300 I/P Off
Analog DevicesAD845JRZ-16
OPERATIONAL AMPLIFIER, PRECISION, 16MHZ, 100V/us, SOIC-16
Buffer/Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS Automotive 20-Pin SOIC W T/R
onsemi74LVX244M
Low Voltage Octal Buffer/Line Driver with 3-STATE Outputs | IC BUF NON-INVERT 3.6V 20SOIC
Descrizioni
Descrizioni di Analog Devices OP200GSZ fornite dai suoi distributori.
Dual Low Offset, Low Power Operational Amplifier
Op-Amp, 500Khz, -40 To 85Deg C, Wsoic-16; No. Of Channels:2Channels; Gain Bandwidth Product:500Khz; Supply Voltage Range:± 3V To ± 18V; Ic Case/Package:Wsoic; No. Of Pins:16Pins; Amplifier Type:General Purpose; Rail To Rail:- Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. OP200GSZ