Analog Devices ADV7125KSTZ50-REEL
DAC 3-CH Segment 8-bit 48-Pin LQFP T/R / IC DAC VIDEO 3CH 50MHZ 48LQFP
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Analog Devices ADV7125KSTZ50-REEL.
Upverter
Datasheet16 pagine15 anni fa
Datasheet16 pagine15 anni fa
Analog Devices
Augswan
iiiC
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
QFP
QFP
Number of Pins
48
Number of Bits
8
Sampling Rate
330 Msps
330 Msps
Polarity
Unipolar
Unipolar
Interface
I2C, Parallel, Serial
Parallel
Integral Nonlinearity (INL)
1 LSB
1 LSB
Differential Nonlinearity
Number of A/D Converters
Min Supply Voltage
3 V
3 V
Max Supply Voltage
5.25 V
5.25 V
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
Analog DevicesADV7125JSTZ240
15ns TTL ±1LSB 3.3V~5V 8-bit LQFP-48(7x7) Digital to Analog Converters (DAC) ROHS
Analog DevicesADV7125WBSTZ170
DAC 3-CH Segment 8-bit Automotive AEC-Q100 48-Pin LQFP Tray
Analog DevicesADV7125BCPZ170-RL
Descrizioni
Descrizioni di Analog Devices ADV7125KSTZ50-REEL fornite dai suoi distributori.
CMOS, 330 MHZ TRIPLE 8-BIT HIGH SPEED VIDEO DAC D/A Converter, 1 Func, Parallel, 8 Bits Input Loading, PQFP48
330MHz Triple 8-Bit High Speed Video DAC
48-LQFP Current - Unbuffered Current Source ADV7125 digital to analog converter 1.35V 6mus 330Msps 1LSB