Analog Devices AD844JRZ-16-REEL7
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 16SOIC / Current Feedback Amplifier 1 Circuit 16-SOIC
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Analog Devices AD844JRZ-16-REEL7.
Analog Devices
Datasheet12 pagine13 anni fa
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Datasheet13 pagine14 anni fa
HQonline
element14 APAC
iiiC
SHENGYU ELECTRONICS
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-97.21%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Scarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Case/Package
SOIC
SOIC
Number of Pins
16
Number of Circuits
1
Slew Rate
2000 V/µs
2000 V/µs
2000 V/µs
Gain Bandwidth Product
60 MHz
60 MHz
60 MHz
Input Offset Voltage (Vos)
50 µV
50 µV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
108 dB
108 dB
Common Mode Rejection Ratio
100 dB
100 dB
Min Supply Voltage
Max Supply Voltage
18 V
18 V
18 V
Operating Supply Current
6.5 mA
6.5 mA
6.5 mA
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
Analog DevicesAD844JR-16
Operational Amplifier, 1 Func, 500uV Offset-Max, BIPolar, PDSO16
Analog DevicesAD811ARZ-16-REEL7
Op-Amp, Wsoic-16, -40 To 85Deg C Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD811ARZ-16-REEL7
Analog DevicesAD811ARZ-16
AD811 Tube e3 PRODUCTION (Last Updated: 3weeks ago) video amp IC 125C 60dB 2.35mm 2muA
4PST Lead Free GULL WING 2005 (Amplifier Type) Amplifier 880ps 75dB 1515V/mus 85C
Texas InstrumentsLMH6502MA/NOPB
Wideband, Low Power, Linear-in-dB Variable Gain Amplifier 14-SOIC -40 to 85
Texas InstrumentsLMH6502MAX/NOPB
Descrizioni
Descrizioni di Analog Devices AD844JRZ-16-REEL7 fornite dai suoi distributori.
ROHS3Compliant EAR99 AD844 Tape & Reel (TR) op amp buffer circuit 2.65mm 8.5mA 50muV 60000kHz
Op Amp Single High Speed Amplifier ±18V 16-Pin SOIC W T/R
60 MHz, 2000 V/μs, Monolithic Op Amp with Quad Low Noise
Op-Amp, 60Mhz, 0 To 70Deg C, Wsoic-16; No. Of Channels:1Channels; Gain Bandwidth Product:60Mhz; Supply Voltage Range:± 4.5V To ± 18V; Ic Case/Package:Wsoic; No. Of Pins:16Pins; Amplifier Type:Current Feedback; Rail To Rail:- Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD844JRZ-16-REEL7