Analog Devices AD5220BRMZ10-REEL7
±30% Up/Down(U/D, CS) 10kΩ 2.7V~5.5V MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Analog Devices AD5220BRMZ10-REEL7.
HQonline
Datasheet11 pagine27 anni fa
Analog Devices
Augswan
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
MSOP
MSOP
Number of Pins
8
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Number of Taps
128
Tolerance
30 %
30 %
30 %
Temperature Coefficient
800 ppm/°C
800 ppm/°C
800 ppm/°C
Memory Type
Volatile
Volatile
Interface
Serial
Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
Digital Potentiometer (POT), 128-Tap, with I2C Interface 10 kΩ
Digital Potentiometer 10kOhm 128POS Volatile Linear Automotive AEC-Q100 8-Pin MSOP Tube
Digital Potentiometer 10kOhm 128POS Non-Volatile Linear Automotive AEC-Q100 8-Pin MSOP Tube
IC DGTL POT 10KOHM 129TAP 8MSOP / 7/8-Bit Single/Dual I2C Digital POT with Volatile Memory
SPI S-PDSO-G10 Potentiometer Non-Volatile digital potentiometer 3.3V 10kOhm 3mm -40C~125C
Digital Potentiometer (POT), 100-Tap, with Buffered Wiper 10 kΩ
Descrizioni
Descrizioni di Analog Devices AD5220BRMZ10-REEL7 fornite dai suoi distributori.
Digital Potentiometer 10kOhm 128POS Volatile 8-Pin MSOP T/R
ALSO OPERATES AT 5V SUPPLY AD5220 Tin Up/Down (U/D CS) digital potentiometer 650kHz 5.5V 10kOhm 3mm
Increment/Decrement Digital Potentiometer
15¦ÌA ¡À800ppm/¡æ 10K¦¸ 128 1 2.7V Volatile 5.5V Up/Down(U/D,CS) Potentiometer MSOP-8 3mm*3mm*850¦Ìm