Analog Devices AD5162BRMZ10-RL7
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Linear 10-Pin MSOP T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Analog Devices AD5162BRMZ10-RL7.
HQonline
Datasheet20 pagine15 anni fa
Analog Devices
Factory Futures
Upverter
Augswan
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.97%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Case/Package
MSOP
MSOP
Number of Pins
10
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Tolerance
20 %
20 %
Temperature Coefficient
35 ppm/°C
35 ppm/°C
Interface
SPI
SPI
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Risorse di progettazione
Visualizza i kit di valutazione e i progetti di riferimento per Analog Devices AD5162BRMZ10-RL7.
Parti correlate
Analog DevicesAD5248BRMZ10
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Automotive 10-Pin MSOP Tube
Analog DevicesAD5243BRMZ10
IT ALSO OPERATES AT 5V SUPPLY AD5243 Tin I2C digital potentiometer 4.8MHz 5.5V 10000Ohm 850mum
Analog DevicesAD5172BRMZ10-RL7
256-Position, One-Time Programmable, Dual Channel, I2C Digital Potentiometer
Digital Potentiometer 256POS 10KOhm Single 8-Pin MSOP T/R
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear 8-Pin MSOP Tube
Single Digitally Controlled Potentiometer (XDCP) | IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 8MSOP
Descrizioni
Descrizioni di Analog Devices AD5162BRMZ10-RL7 fornite dai suoi distributori.
Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 256 Taps SPI Interface 10-MSOP
3.5¦ÌA ¡À35ppm/¡æ 10K¦¸ 256 2 2.7V Volatile 5.5V SPI Potentiometer MSOP-10 , 3mm*3mm*850¦Ìm
Digital Potentiometers; AD5162BRMZ10-RL7; ANALOG DEVICES; 5.5 V; 10; 256; Volatile
DUAL 10K DIGITAL POTENTIOMETER 3-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 256 POSITIONS PDSO10
±20% SPI 10kΩ 2.7V~5.5V MSOP-10 Digital Potentiometers ROHS
Digital Potentiometer, Dual, 256 Step; End To End Resistance:10Kohm; No. Of Pots:Dual; Control Interface:3 Wire, Serial, Spi; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD5162BRMZ10-RL7