Amphenol MS3116E18-11P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 11 POS Solder ST Cable Mount 11 Terminal 1 Port
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Amphenol MS3116E18-11P.
IHS
Datasheet52 pagine4 anni fa
Farnell
Master Electronics
element14 APAC
JRH Electronics
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
195
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
11
Mount
Cable
Bulkhead, Front Side Nut, Jam Nut, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
1 kV
Current Rating
13 A
13 A
13 A
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date1995-09-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Amphenol IndustrialPT06E-18-11P(SR)
Amphenol IndustrialPT06A-18-11P
MIL Series Connector, 11 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
Amphenol IndustrialPT06A-18-11P(SR)
Amphenol IndustrialPT06E-18-11P
Amphenol IndustrialPT05A-18-11P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 11 POS Solder ST Box Mount 11 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT06A-16-8P
MIL Series Connector, 8 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol MS3116E18-11P fornite dai suoi distributori.
Circular Connector Plug Size 18, 11 Position, Cable; Military Specification:Mil-Dtl-26482 Series I; Circular Connector Shell Style:Macho Reca; Núm. De Contactos:11; Circular Contact Type:Pin Soldable; Coupling Style:Bayonet |Amphenol Industrial MS3116E18-11P