Amphenol Industrial MS3126F18-32P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 32 POS Crimp ST Cable Mount 32 Terminal 1 Port
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Amphenol Industrial MS3126F18-32P.
IHS
Datasheet52 pagine4 anni fa
element14 APAC
Newark
JRH Electronics
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-76.14%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
222
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
32
Mount
Cable
Cable, Free Hanging
Termination
Crimp
Crimp
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
600 V
Current Rating
7.5 A
7.5 A
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Conn MIL-DTL-26482 Circular Socket 32 POS Crimp ST Cable Mount 32 Terminal Single Port
Amphenol IndustrialPT06SE-18-32P(SR)
Amphenol AerospaceMS3476L16-26S
Conn MIL-DTL-26482 Circular Socket 26 POS Crimp ST Cable Mount 26 Terminal Single Port
Conn Circular MIL-DTL-26482 PL 41 POS 20-41 Size SKT Contact Cable Mount
Amphenol IndustrialPT06SE-16-26P(SR)
MIL Series Connector, 26 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Plug
Amphenol IndustrialPT06SE-18-32P
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Industrial MS3126F18-32P fornite dai suoi distributori.
MIL Series Connector, 32 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Plug
Circular MIL Spec Connector 32P MS Series MIL-DTL-26482
CIRCULAR CONNECTOR PLUG SIZE 18, 32POS, CABLE; Connector Type:Circular Military; Series:MS3126; Connector Body Material:Aluminium; Gender:Plug; Contact Gender:Pin; Connector Mounting:Cable; Connector Sh