Amphenol Industrial MS3106F22-19P
Conn Cylindrical Circular PIN 14 POS Solder Cup ST Cable Mount 14 Terminal 1 Port
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Amphenol Industrial MS3106F22-19P.
JRH Electronics
Datasheet73 pagine20 anni fa
Datasheet81 pagine7 anni fa
Datasheet71 pagine10 anni fa
Newark
Amar Radio Corporation
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-5.24%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1,057
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
14
Mount
Cable
Cable
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Threaded
Threaded
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Silver
Silver
Voltage Rating
700 V
Current Rating
13 A
22 A
22 A
Introduction Date1995-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 14 POS Solder ST Cable Mount 14 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3106A22-19P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 14 POS Solder ST Cable Mount 14 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-3106A-22-19P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 14 POS Solder ST Cable Mount 14 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-3106A-20-27P
Amphenol IndustrialMS3106F20-27P
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Industrial MS3106F22-19P fornite dai suoi distributori.
MIL Series Connector, 14 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
Olive Drab Chromate over Cadmium Military MIL-DTL-5015 Non-RoHS Compliant Environment Resistant Circular Connector 20AWG -55C~125C 13A 700V