Amphenol Communications Solutions SFW24R-4STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 24 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Schede tecniche e documenti
_legacy Avnet
Datasheet8 pagine16 anni fa
Master Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Conn FFC/FPC Connector SKT 26 POS 1mm Solder RA SMD T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW22S-2STAE9LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 22 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsHFW21S-2STAE1LF
Conn FPC/FFC Connector SKT 21 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T/R
Easy-On FFC/FPC Connector, 1.00mm Pitch, Slider Series, Vertical, 5.75mm Height, 17 Circuits, Gold Plating
HIROSE ELECTRICDF19G-20S-1F-GND(05)
Conn FPC Connector SKT 20 POS 1mm Crimp ST SMD
HIROSE ELECTRICFH28D-20(10)SB-1SH(05)
Conn FPC/FFC Connector RCP 10 POS 1mm Solder RA SMD T/R
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions SFW24R-4STAE1LF fornite dai suoi distributori.
SFW24R-4STAE1LF-SFWR | Amphenol FCI (Amphenol CS) SFW24R4STAE1LF
SFW24R-4STAE1LF-FFC/FPC CONN ROHS COMPLIANT: YES
FFC/FPC Connector, 24 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator
1.00mm Flex Connector, SFW-R series, 24 Position, Top side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free, with Cable Lock, Selective Gold plated Terminals with Tin-plate Solder-tail.