Amphenol Communications Solutions SFW10R-1STE9LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet9 pagine16 anni fa
_legacy Avnet
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-13.24%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2010-11-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-09-15
LTD Date2023-09-15
Parti correlate
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-4STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW10R-2STE1LF
Amphenol Communications SolutionsSFW10S-2STME1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T/R
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52207, Surface Mount
Conn FPC Connector SKT 8 POS 1mm Solder ST SMD Easy-On™ Embossed T/R
Connector, Top Entry, Staggered, 10Circuit, 1.0mmPitch
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions SFW10R-1STE9LF fornite dai suoi distributori.
FFC/FPC Connector, 10 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Brown Insulator
Ffc/fpc Connector, 10 Position, 1Row; Pitch Spacing:1Mm; No. Of Contacts:10Contacts; Gender:receptacle; Product Range:sfw-R Series; Contact Termination Type:surface Mount; Contact Position:bottom; No. Of Rows:1 Row; No. Of Rows:1 Rohs Compliant: Yes