Amphenol Communications Solutions 71600-026LF
Quickie IDC Receptacle, Wire to Board connector -Double row - 26 Positions - 2.54 mm (0.1 in.)
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.86%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
Conn IDC Connector SKT 26 POS 2.54mm IDT RA Side Entry Cable Mount Loose
Conn IDC Connector SKT 26 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
3M 89126-0101HA Ribbon cable connector 26p Pitch 2.54 / DIN41651 / grey / 0.3my Au
Amphenol Communications Solutions71600-020LF
Quickie IDC Receptacle, Wire to Board connector -Double row - 20 Positions - 2.54 mm (0.1 in.)
Amphenol Communications Solutions66900-220LF
Conn IDC Connector RCP 20 POS 1.27mm IDT RA Cable Mount Quickie® Tube
Conn IDC Connector F 24 POS 2mm IDT RA Cable Mount Milli-Grid Tray
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions 71600-026LF fornite dai suoi distributori.
connector, idc receptacle(female), central&dual polarized, 26 contact, gold, grey
Conn IDC Connector RCP 26 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Tube
WIRE-BOARD CONNECTOR RECEPTACLE 26 POSITION, 2.54MM; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:26Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:FCI Quickie Series; Contact Termination Type:IDC / IDT; No. of Rows:2Rows RoHS Compliant: Yes