Amphenol Communications Solutions 71600-020LF
Quickie IDC Receptacle, Wire to Board connector -Double row - 20 Positions - 2.54 mm (0.1 in.)
element14 APAC
Newark
Farnell
Verical
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+30.69%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
Conn IDC Connector SKT 20 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
Amphenol Communications Solutions71600-016LF
Board Connector, 16 Contact(S), 2 Row(S), Female, 0.1 Inch Pitch, Idc Terminal, Locking, Gray
Conn IDC Connector SKT 16 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
Conn IDC Connector SKT 14 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions 71600-020LF fornite dai suoi distributori.
connector, idc receptacle(female), central&dual polarized, 20 contact, gold, grey
WIRE-BOARD CONNECTOR RECEPTACLE 20 POSITION, 2.54MM; Pitch Spacing:2.54mm; No. of Contacts:20Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:FCI Quickie Series; Contact Termination Type:IDC / IDT; No. of Rows:2Rows RoHS Compliant: Yes