Amphenol Communications Solutions 10018783-10113TLF
Conn PCI Express Card Edge SKT 164 POS 2mm Solder ST Thru-Hole PCI Express® Tray
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet7 pagine5 anni fa
Farnell
Master Electronics
Mouser
_legacy Avnet
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-100%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Amphenol Communications Solutions10018784-10203TLF
Card Edge Connector, Dual Side, 1.57 mm, 164 Contacts, Through Hole Mount, Straight, Solder
Amphenol Communications Solutions10018784-10103TLF
Card Edge Connector, 164 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, Solder Terminal
Descrizioni
Descrizioni di Amphenol Communications Solutions 10018783-10113TLF fornite dai suoi distributori.
PCI Express® GEN 3 Card Edge, Storage and Server Connector, Vertical, Through Hole, x16, 164 Positions, 1.00mm (0.039in) Pitch
Card Edge Connector, 164 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.039 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator
CARD EDGE CONN, DUAL SIDE, 164POS, TH; Product Range:-; No. of Contacts:164Contacts; Card Edge / Backplane Connector Type:Card Edge; Pitch Spacing:1mm; Gender:Receptacle; Contact Termination Type:Solder; No. of Rows:2Rows; Row Pitch:2mm; Contact Material:Copper; Contact Plating:Gold Plated Contacts; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Colour:Black; Connector Mounting Orientation:PCB Through Mount; Connector Type:Card Edge; Contact Resistance:30mohm; Contact Termination:Solder; Current Rating:1.1A; Flammability Rating:UL94V-0; Insulation Resistance:1000Mohm; Lead Spacing:1mm; Material:Glass Filled High Temp. Nylon; No. of Mating Cycles:50; Operating Temperature Max:+85°C; Operating Temperature Min:-55°C; Withstand Voltage:300V