Abracon ABM3B-16.000MHZ-B2-T
Seam Seal Crystal Ceramic, 16.000Mhz, 18Pf, 20Ppm-20+70C, 5 X 3.2 X 1 Rohs Compliant: Yes
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Abracon ABM3B-16.000MHZ-B2-T.
IHS
Datasheet3 pagine12 anni fa
Upverter
Master Electronics
Newark
Mouser
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-5.57%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Introduction Date2010-08-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
Crystal 16MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 4-Pin CSMD T/R
Crystal 16MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 16MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin Mini-CSMD T/R
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF TH
Descrizioni
Descrizioni di Abracon ABM3B-16.000MHZ-B2-T fornite dai suoi distributori.
ABM3B Series 16 MHz ±20 ppm 18 pF -20 to +70 °C Surface Mount Ceramic Crystal
CRYSTAL, 16M, 18PF CL, 5X3.2 SMT; Frequency Nom: 16MHz; Crystal Case: SMD, 5mm x 3.2mm; Frequency Stability + / -: 50ppm; Load Capacitance: 18pF; Frequency Tolerance + / -: 20ppm; Product Range: ABM3B Series; Operating Temperature Min: -20°C; Operating Temperature Max: 70°C; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Accuracy: ± 20ppm; Crystal Mounting Type: SMD; Frequency: 16MHz; Frequency Stability: ± 50ppm; Frequency Tolerance: ± 20ppm; No. of Pins: 4Pins; Operating Temperature Range: -20°C to +70°C; Output Frequency: 16MHz