Yangjie Electronic Technology YJD60N04A
N-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 2 ans
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Introduction Date2019-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de Yangjie Electronic Technology YJD60N04A fournies par ses distributeurs.
40V 60A 5.4m´Î@10V20A 54W 1.5V@250uA 153pF@20V N Channel 1.45nF@20V 29nC@10V -55¡Í~+175¡Í@(Tj) TO-252 MOSFETs ROHS
Power Field-Effect Transistor, 60A I(D), 40V, 0.007ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
TO-252 N 40V 60A Transistors FE