Yageo Group XP2P038N
Power Field-Effect Transistor, 5A I(D), 20V, 0.038ohm, 1-Element, P-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group XP2P038N.
Farnell
Datasheet7 pagesIl y a 0 an
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-18.56%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-03-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions de Yageo Group XP2P038N fournies par ses distributeurs.
MOSFET, P-CH, 20V, 5A, SOT-23;
MOSFET, P-CH, 20V, 5A, SOT-23; Channel Type:P Channel; Drain Source Voltage Vds:20V; Continuous Drain Current Id:5A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:4.5V; Gate Source Threshold Voltage Max:1V; Qualification:- RoHS Compliant: Yes