Yageo Group XP10N3R8P
Mosfet, N-ch, 100V, 132A, TO-220;
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group XP10N3R8P.
Tendance sur 3 mois:
-0.26%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2024-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de Yageo Group XP10N3R8P fournies par ses distributeurs.
Power Field-Effect Transistor, 130A I(D), 100V, 0.00388ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
MOSFET N-CH 100V 130A TO220
MOSFET, N-CH, 100V, 132A, TO-220; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:100V; Continuous Drain Current Id:132A; Transistor Mounting:Through Hole; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:4V RoHS Compliant: Yes