Yageo Group RT0805FRE074K99L
125mW Thin Film Resistor 150V ±50ppm/℃ ±1% 4.99kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Future Electronics
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet9 pagesIl y a 3 ans
Upverter
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+104%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ6ENF4991V
Res Thick Film 0805 4.99K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 4.99K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805FR-074K99L
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 4.99K 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Res Thick Film 0805 4.99K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-134K99L
Res Thick Film 0805 4.99K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4990ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RT0805FRE074K99L fournies par ses distributeurs.
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 4.99kOhm 0.125W 1/8W
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/8W 0805
0805 4.99K ohms 1% 50PPM thin film resistor
RES, 4K99, 1%, 0.125W, THIN FILM, 0805; Resistance:4.99kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 ^2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High St