Yageo Group RT0805FRE074K7L
Res Thin Film 0805 4.7K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group RT0805FRE074K7L.
Future Electronics
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet9 pagesIl y a 3 ans
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
Upverter
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.56%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP5-1879343-9
Res Thin Film 0805 4.99K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Medical
PanasonicERJ6ENF4701V
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-074K7L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 4.7kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0805F4K7
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 4700ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupAC0805FR-074K7L
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RT0805FRE074K7L fournies par ses distributeurs.
THIN FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 4700ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 4.7kOhm 0.125W 1/8W
RT Series 0805 0.125 W 4.7 kOhm ±1 % ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
RESISTOR, 0805, 1% 50PPM 4K7; Resistance:4.7kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:150V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0805; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0805; Series:TF120; Termination Type:SMD