Yageo Group RT0805FRD07665RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 665ohm, 150V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Upverter
Megastar
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-6ENF6650V
Res Thick Film 0805 665 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07665RL
Res Thick Film 0805 665 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 665 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R / RESISTOR
Yageo GroupAC0805FR-07665RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 665Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805FRE07680RL
125mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 680Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-P06F6650V
Res Thick Film 0805 665 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RT0805FRD07665RL fournies par ses distributeurs.
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 665Ohm 1% Paper T/R
RES SMD 665 OHM 1% 1/8W 0805