Yageo Group RT0805DRD072K7L
125mW Thin Film Resistor 150V ±0.5% ±25ppm/℃ 2.7kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group RT0805DRD072K7L.
Future Electronics
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet9 pagesIl y a 3 ans
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+83.59%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Pièces détachées
PanasonicERA-6AED272V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 2,700 OHM
PanasonicERA-6AED2431V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 2,430 OHM
PanasonicERJ6RBD2701V
Res Thick Film 0805 2.7K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805DR-072K7L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0805 2.7kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0805DRE072K94L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 2.94kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0805DRE072K43L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 2.43kOhm 0.5% Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RT0805DRD072K7L fournies par ses distributeurs.
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 2.7kOhm 0.5% Paper T/R
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR RT 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 2.7kOhm ±25ppm/C
RES SMD 2.7K OHM 0.5% 1/8W 0805
0805 2.7k ohms 0.5% 25PPM thin film resistor
SMD Resistor 0805 2.7KΩ ±0.5% 1/8W ±25ppm/℃
Res, 2K7, 0.5%, 0.125W, Thin Film, 0805; Resistance:2.7Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0805DRD072K7L