Yageo Group RT0603FRE07560KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 560000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheet9 pagesIl y a 3 ans
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
Upverter
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+30.10%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0603FR-07560KL
Res Thick Film 0603 560K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 560K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-07560KL
Res Thick Film 0603 560K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-13560KL
Res Thick Film 0603 560K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ3EKF5603V
Res Thick Film 0603 560K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RT0603FRE07560KL fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 0603 560K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
RT Series 0603 0.1 W 560 kOhm ±1 % ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
RESISTOR, 0603, 1% 50PPM 560K; Resistance:560kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:75V; Series:TF220; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0603; Termination Type:SMD