Yageo Group RT0603FRE07270KL
100mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±1% 270kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheet9 pagesIl y a 3 ans
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
Upverter
element14 APAC
ODG (Origin Data Global)
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+36.33%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0603 270K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRC0603FR-07270KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 270kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-07270KL
Res Thick Film 0603 270K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-13270KL
Res Thick Film 0603 270K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Sulfur Resistant Thick Film 0603 270k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RT0603FRE07270KL fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 270000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 270K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RT 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 270kOhm ±50ppm/C
RT Series 0603 0.1 W 270 kOhm ±1 % ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
RESISTOR, 0603, 1% 50PPM 270K; Resistance:270kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:75V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0603; Series:TF220; Termination Type:SMD