Yageo Group RT0603DRE072K7L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 2.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group RT0603DRE072K7L.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-32.71%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERA-3AED272V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 2,700 OHM
Yageo GroupRT0603DRD072K7L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 2.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3AED2941V
Res Thin Film 0603 2.94K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRD072K43L
Res Thin Film 0603 2.43K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603DR-072K49L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±0.5% 2.49kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RT0603DRE072K7L fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 2700ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 2.7kOhm 0.1W 1/10W
Res, 2K7, 0.5%, 0.1W, Thin Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603DRE072K7L
Thin Film Resistors - SMD 1/10W 2.7K ohm .5% 50ppm