Yageo Group RT0603DRE072K49L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±50ppm/℃ 2.49kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Newark
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.56%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0603DR-072K49L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±0.5% 2.49kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3AED272V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 2,700 OHM
PanasonicERA-3AED242V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 2,400 OHM
Yageo GroupRT0603DRD072K43L
Res Thin Film 0603 2.43K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0603DRD072K4L
Res Thin Film 0603 2.4K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RT0603DRE072K49L fournies par ses distributeurs.
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RT 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 2.49kOhm ±50ppm/C
Thin Film Resistors - SMD 1/10W 2.49K ohm .5% 50ppm
RES SMD 2.49KOHM 0.5% 1/10W 0603
Res, 2K49, 0.5%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:2.49Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603DRE072K49L