Yageo Group RT0402FRE078K06L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 8060ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Fiches techniques et documents
Future Electronics
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet10 pagesIl y a 3 ans
Datasheet9 pagesIl y a 3 ans
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
Datasheet10 pagesIl y a 11 ans
Datasheet10 pagesIl y a 14 ans
Datasheet10 pagesIl y a 16 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Tendance sur 3 mois:
-2.39%
Pièces détachées
Res Thick Film 0402 8.06K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-078K06L
RC Series 0402 0.063 W 8.06 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupAC0402FR-078K06L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 8060ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 8.06K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res General Purpose Thick Film 0402 8.06k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0402 7.5K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RT0402FRE078K06L fournies par ses distributeurs.
Res Thin Film 0402 8.06K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RT 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 8.06kOhm ±50ppm/C
RT Series 0402 0.063 W 8.06 kOhm ±1% ±50 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
SMD Resistor 0402 8.06KΩ ±1% 1/16W ±50ppm/℃