Yageo Group RC0201FR-072R2L
RC FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% -100/ +350ppm/C 2.2Ohm 0.05W 1/20W
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group RC0201FR-072R2L.
Newark
Datasheet11 pagesIl y a 2 ans
Upverter
Future Electronics
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.52%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Télécharger
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0201JR-072R2L
Res Thick Film 0201 2.2 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GEJ2R2C
Res Thick Film 0201 2.2 Ohm 5% 1/20W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 2.2 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0201JR-072RL
Res Thick Film 0201 2 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201JR-072R4L
Res Thick Film 0201 2.4 Ohm 5% 0.05W(1/20W) -100ppm/C to 350ppm/C Pad SMD T/R
50mW Thick Film Resistors ±1% ±400ppm/℃ 2Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Yageo Group RC0201FR-072R2L fournies par ses distributeurs.
RES 2.2 OHM 1% 1/20W 0201 / 2.2 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 2.2ohm, 25V, 1% +/-Tol, -100,350ppm/Cel, Surface Mount, 0201
RESISTOR, 0201, 0.05W, 2R2, 1%; Resistance:2.2ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50mW; Temperature Coefficient:-100ppm/°C to +350ppm/°C; Resistor Case Style:0201; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); ;RoHS Compliant: Yes