Yageo Group PR2512FKF070R005L
Current Sense Resistors - SMD; YAGEO; PR2512FKF070R005L; 5 mOhm; 2512; 100 ppm/°C; 1 %
Obsolete
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 14 ans
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-06-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
PanasonicERJM1WSF5M0U
SMD Current Sense Resistor, 5 Milliohm, ± 1%, 1 W, 2512 [6432 Metric], Metal Plate
Res Current Sense Thick Film 2512 5m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJMP4MF5M0U
Res Metal Plate 2512 0.005 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.005ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res 2512 0.005 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.005ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, 2512
Descriptions
Descriptions de Yageo Group PR2512FKF070R005L fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.005ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
RES CURRENT SENSE 0.005 OHM 1W 1% 2512 SMD
PR Series 2512 1 W 0.005 Ohms 1% ±100 ppm/°C SMT Current Sensing Chip Resistor