Yageo Group FMP200JR-52-8K2
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 8200ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group FMP200JR-52-8K2.
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.73%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP1-1879351-2
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 8200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 8200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1879355-8
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 8200ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM14JT8K20
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 8200ohm, 250V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCFM12JT8K20
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 8200ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT8K20
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -400ppm/C 8.2kOhm 0.125W 1/8W
Descriptions
Descriptions de Yageo Group FMP200JR-52-8K2 fournies par ses distributeurs.
FMP Series Ø 3.9 x 9 mm 8.2 kOhm ±5 % 2 W ±100 ppm/°C Metal Film Resistor
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm 8.2kOhm ±5%
Res Metal Film 8.2K Ohm 5% 2W ±100ppm/C AXL T/R
Plug In Resistance Axial 8.2KΩ ±5% 2W -