Yageo Group FMP200JR-52-2K7
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 2.7kOhm 2W 5% Axial T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group FMP200JR-52-2K7.
Newark
Tendance sur 3 mois:
-100%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRNF12JBD2K70
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2700ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP9-1879352-5
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2700ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JT2K70
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 2700ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP9-1879350-9
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2700ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR03J2K7TB
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 2700ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT2K70
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -400ppm/C 2.7kOhm 0.125W 1/8W
Descriptions
Descriptions de Yageo Group FMP200JR-52-2K7 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2700ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm 2W 2.7kOhm 100ppm/C
Res, 2K7, 2W, Axial, Metal Film; Resistance:2.7Kohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:500V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:9Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP200JR-52-2K7