Yageo Group FMP100JT-52-470R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Farnell
Datasheet16 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Megastar
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-9.38%
Pièces détachées
Yageo GroupFMP200JT-52-470R
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 470ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 510ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR100J470R
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 470 Ohm, 1 W, - 5%, 500 V, Axial Leaded
Stackpole ElectronicsRSF1JT470R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 470ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Yageo Group FMP100JT-52-470R fournies par ses distributeurs.
FMP Axial Through Hole Resistor ±5% ±100ppm/C 470Ohm 1W
Res Metal Film 470 Ohm 5% 1W ±50ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
Res, 470R, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:470Ohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Width:- Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JT-52-470R