Yageo Group FMP100JT-52-10R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group FMP100JT-52-10R.
Farnell
Datasheet16 pagesIl y a 2 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-12.87%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 10Ohm ±100ppm/C
Yageo GroupFMP200JT-52-10R
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT10R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR100J10R
Through Hole Carbon Film Resistor, Cfr Series, 10 Ohm, 1 W, - 5%, 500 V, Axial Leaded
Descriptions
Descriptions de Yageo Group FMP100JT-52-10R fournies par ses distributeurs.
FMP Axial Through Hole Resistor ±5% ±100ppm/C 10Ohm 1W
RESISTOR, 10R, 5%, 1W, 350V, AXIAL;
10¦¸ ¡À5% 1W ¡À100ppm/¡æ ,D2.4XL6.3MM 6.3mm
Res, 10R, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:10Ohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:6.3Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JT-52-10R