Yageo Group FMP100JR-52-10R
FMP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 100ppm/C 10Ohm 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group FMP100JR-52-10R.
Farnell
Datasheet16 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-93.81%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsRNF12JTD10R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor; Metal Film; Res 10 Ohms; Pwr-Rtg0.5 W; Tol 5%; Axial; Cut Tape
Yageo GroupFMP300JT-73-10R
10 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFRM-25JR-52-10R
RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL
Descriptions
Descriptions de Yageo Group FMP100JR-52-10R fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
FMP Series 10 Ohm 1 W ±5 % ±100 ppm/°C Axial Flame Proof Metal Film Resistor
Res Metal Film 10 Ohm 5% 1W ±50ppm/C Conformal Coated AXL
Res, 10R, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:10Ohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:6.3Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JR-52-10R