Yageo Group CC1808KKX7RDBB102
2kV 1nF X7R ±10% 1808 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Newark
element14 APAC
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.67%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
MLCC Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 10% Pad SMD 1808 Soft Termination 125C Auto
KYOCERA AVX1808WC102KAT1A
1808 1000 pF 2500 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX1808GC102KAT1A
1808 STANDARD 1NF CERAMIC MULTILAYER CAP,2000VDC,+125C, X7R DIELECTRIC,+/-10% SMD
Descriptions
Descriptions de Yageo Group CC1808KKX7RDBB102 fournies par ses distributeurs.
1808 1 nF 2 kV ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808 / Cap Ceramic 0.001uF 2000V X7R 10% Pad SMD 1808 125°C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 2000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 1808
Chip Capacitor (MLCC) 1808 1nF ±10% 2KV X7R
CAPACITOR, 1808, 2000V, 1NF, X7R; Dielectric Characteristic:X7R; Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:2000V; Temperature Coefficient:± 15%; Capacitor Case Style:1808; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); External Depth:2mm; External Length / Height:1.35mm; External Width:4.5mm; Mounting Type:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C