Yageo Group CC1206JKNPOCBN331
1kV 330pF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet20 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
TME
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+28.28%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
1206 330 pF 630 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 330pF 500V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Yageo GroupC1206C331J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 330pF C0G 1206 5%
KYOCERA AVX12061A331JAT2A
1206 330 pF 100 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC1206C331J1GACTU
1206 330PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 100VDC, 125DEGC, C0G DIELEC, +/-5% SMD
Samsung Electro-MechanicsCL31C331JBCNNNC
50V 330pF C0G 卤5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de Yageo Group CC1206JKNPOCBN331 fournies par ses distributeurs.
1206 330 pF 1 kV ±5 % Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 330pF 1000V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00033uF, Surface Mount, 1206
CAP CER 330PF 1KV C0G/NPO 1206 / 330 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Chip Capacitor (MLCC) 1206 330pF ±5% 1KV C0G(NP0)
CAPACITOR CERAMIC 330PF, 1KV, NP0, 1206; Dielectric Characteristic:NP0; Capacitance:330pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1kV; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Capacitor Case Style:1206; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 1206, 330PF, 1000V; Capacitor Application:General Purpose; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Capacitance:330pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1kV; Capacitor Case Style:1206; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:1.3mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:1.6mm; Insulation Resistance:100000Mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:1206; Reel Quantity:3000; Temperature Coefficient:0 ± 30ppm/°C; Terminal Length:0.75mm; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:1000V