XP Power VEL18US240-UK-JA
Power Supply Ac-dc Wall Mount Fixed Plug Uk 18W 24V@0.75A 90-264V Input
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour XP Power VEL18US240-UK-JA.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 2 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
TME
Newark
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-12-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
POWER SUPPLY AC-DC WALL MOUNT FIXED PLUG US 24W 24V@1A 90-264V INPUT
XP PowerVEC50US24
POWER SUPPLY AC-DC DESKTOP MOUNT ENCLOSED 50W 24V@2.08A 90-264V INPUT
POWER SUPPLY AC-DC WALL MOUNT MULTI PLUG 24W 24V@1A 90-264V INPUT LEVEL VI
Triad MagneticsWSX240-1000
POWER SUPPLY, AC-DC,24V,1A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,24W, WSX240 SERIES
Triad MagneticsWSX180-1330
POWER SUPPLY, AC-DC,18V,1.33A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,24W, WSX180 SERIES
Descriptions
Descriptions de XP Power VEL18US240-UK-JA fournies par ses distributeurs.
24V 18 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
Adaptor, Ac-Dc, 24V, 0.75A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:18W; Output Voltage - Output 1:24V; Output Current - Output 1:750Ma; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:- Rohs Compliant: Yes |Xp Power VEL18US240-UK-JA
Outputs = 1 / Output Voltage V = 24 / Output Current mA = 750 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 18 / Input Voltage Min. V = 90 / Input Voltage Max. V = 264 / Input Current mA = 600 / Input / Output Power Type = AC / DC / Input Connection Type = UK Type G (BS1363) Plug / Output Connection Type = 2.1 x 5.5 mm Barrel Plug / Polarity = + Centre / Cable Length m = 1.5 / Efficiency % = 85 / Ripple & Noise (V) mV = 200 / Operating Temperature Min. °C = 0 / Operating Temperature Max. °C = 60 / Length mm = 90 / Width mm = 49.5 / Height mm = 72.7