XP Power FIHAA10C2F
Filter, Emc, Chassis Mount, Ite, 10A, 250VAC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour XP Power FIHAA10C2F.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 4 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-54.92%
Chaîne d'approvisionnement
Introduction Date2018-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions de XP Power FIHAA10C2F fournies par ses distributeurs.
Single Phase EMI Filter, 250V, 400HzHz
10 Amp 250Vac, EMI Filter, Dual Stage
POWER LINE FILTER, ITE, 2MH, 10A, QC; Current Rating: 10A; Voltage Rating: 115VAC; Filter Type: EMI, RFI; Filter Terminals: Quick Connect; Inductance Min: 2mH; Capacitance: 0.3µF; Leakage Current Max: 300µA; Product Range: FIHA
Power Line Filter, Ite, 2Mh, 10A, Qc; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:250Vac; Current Rating:10A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:2 Stage; Filter Input Terminals:Quick Connect; Product Range:Fiha Series Rohs Compliant: Yes |Xp Power FIHAA10C2F