Welwyn WPRT50AB-6R8JB168
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 6.8ohm, 18.44V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Chassis Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Welwyn WPRT50AB-6R8JB168.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity / AMP1879068-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 40W, 6.8ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivitySBCHE46R8J
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 6.8ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMW56R8J
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 6.8ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 6.8ohm, 750V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWW3J6R8E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 6.8ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWW5J6R8E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 6.8ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Welwyn WPRT50AB-6R8JB168 fournies par ses distributeurs.
Through Hole Wirewound Resistor, AEC-Q200 WPRT Series, 6.8 ohm, 50 W, 5%, 400ppm/ C RoHS Compliant: Yes
5% ¡À400ppm/¡æ 6.8¦¸ 50W 90mm*19mm*33mm
RESISTOR, WIREWOUND, 6R8, 50W, 1KV, 5%; Product Range:WELWYN - WPRT Serie Wirewound Radial Terminal Resistor; Resistance:6.8ohm; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Quick Connect; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± 400ppm/°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Resistor Case Style:-; Resistor Mounting:Panel